Rożki korzenne z ciasta francuskiego

Ten przepis na …. kupiłem za słoiczek pasteryzowanej przeze mnie marmolady z figi. Więc oddaje głos autorce 🙂

„Szybki i prosty przepis (dobrze, że do tego nie wściekły – przypis PrymitywnaKuchnia.pl;), to i wstępniak prymitywny. To rożki awaryjne, robi się je błyskawicznie, w momencie kiedy okazuje się, że na szybko trzeba przygotować deser – gdy zjawią się niezapowiedziani goście, albo zapowiedziani, o których się zapomniało…

Oczywiście nie każdy ma w domu zapas ciasta francuskiego, ale teraz gotowe jest do dostania chyba w każdym sklepie, więc od biedy można szybko po nie wyskoczyć. Bo marmoladę, jakąkolwiek, to już każdy mieć w domu choć jedną powinien (no Kaja za ten przepis, jedną (płaczę) na pewno będzie mieć, ale ja jedną mniej:( – przypis PrymitywnaKuchnia.pl).

Ja miałam i ciasto i marmoladę, świeżo zrobioną, z korzenną nutą – stąd rożki tym razem korzenne. A zatem do dzieła.”

Metryczka: 

Czas przygotowania: 5 minut

Czas pieczenia: 20 minut

Temperatura pieczenia: 180 stopni Celsjusza

Dla ilu osób: wychodzi 16 malutkich rożków

Ile ma kalorii: no ma sporo (Kaja uczy się japońskiego – przypis PrymtiywnaKuchnia.pl)

Składniki na błyskawiczne rożki:

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego
  •  1 słoik marmolady (takiej jaką lubicie)
  •  Łyżka cukru trzcinowego
  •  Łyżeczka cynamonu
  •  1 jajko

Przepis na rożki korzenne:

Piekarnik rozgrzać do temperatury 180 stopni, a na blasze rozłożyć arkusz papieru do pieczenia. Ciasto rozwinąć na blacie, przeciąć wzdłuż, a potem pociąć na mniejsze kwadraty – powinno wyjść ich osiem.

Następnie te kwadraty przeciąć w poprzek, na trójkąty – w ten sposób powinniśmy mieć 16 trójkątów (mniej lub bardziej foremnych…u mnie były mniej). Na każdy trójkąt, przy nasadzie (znaczy, że nie na czubku), nałożyć łyżeczkę marmolady. Potem wystarczy zwinąć trójkąt od nasady do czubka i lekko zawinąć –tak by powstał taki rogal.

Mi to nie szło za dobrze, rogale wyglądały, jakby je pociąg potrącił. Zwinięte „rogale” położyłam na blachę, posmarowałam roztrzepanym jajkiem i posypałam obficie cukrem wcześniej zmieszanym z cynamonem. Rogaliki pieczemy 20 minut. I gotowe.

Po upieczeniu rożki wyglądają naprawdę dobrze (bo pięknie, to by było za dużo powiedziane. Chyba muszę jeszcze to zwijanie poćwiczyć) i wcale nie przypominają tych przetrąconych rogali. Smacznego!

baner_eboka

 rozki-korzenne

rozki-korzenne-z-ciasta-francuskiego

rozki-cynamonowe

Zobacz podobne przepisy:

Komentarze

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273