Koktajl bananowy z liczi

No więc weekend upłynął pod wezwaniem tradycyjnych potraw dziecięcych, czyli był obowiązkowy secik: rosół (w wersji z, co ciekawe, ryżem), który następnego dnia przerodził się w pomidorową (oczywiście też z ryżem), a do tego sos bolognese w wersji dziecięcej (do którego kupiłem taki makaron małe cyferki, żeby zachęcić do jedzenia Ninke i przyznam szczerze, że podziałało). Co ciekawe obyło się bez pan caków. No ale wiecie, nie było o czym pisać. W sensie, nic nowego kulinarnego.

Dzisiaj też jakoś tak w biegu, więc bardzo szybkie śniadanie. W zasadzie śniadanie idealne… idealne. No tak, śniadanie idealne, jeśli zależy Ci, żeby było szybko i wybaczysz sobie, że nie będzie mięcha i jajek. No i chleba.

Ok, nie jest to śniadanie idealne. No ale jest to szybkie śniadanie i wydaje mi się, prawie jestem o tym przekonany, że jest zdrowe. Chciałem napisać, że wegańskie, ale nie, wegańskie nie jest. Jest za to zupełnie smaczne. Do tego zawiera owoc liczi, a wiecie przecież jak dużo dla mnie znaczy Bruce Liczi. Więc dla niego się dziś poświęcam i wyrzekam się na śniadanie jajecznicy. Amen.

Znalazłem też taki, krótki wierszyk.

„Gdy się spieszysz na zebranie

Koktajl z liczi na śniadanie”

Z tego co wiem, napisał go dziewiętnastowieczny chiński poeta, który przewidział powstanie Komunistycznej Partii Chin i długie partyjne nasiadówy 😉 W wersji zeuropeizowanej „na zebranie” można zamienić na „Drogi Panie”. Żaden Chińczyk uprawiający liczi nie powinien się też obrazić, kiedy ze staropolskiego zamienimy na „Mocium Panie”.

Metryczka: 

Czas przygotowania: 3 minuty

Dla ilu osób: jednej

Ile to ma kalorii: to nie ma kalorii 😉

Składniki na szybki koktajl:

  • 1 banan
  • 10 owoców liczi
  • szklanka kefiru

Przepis (bez blendera ani rusz):

Miało być szybko, to będzie. Obrałem i porwałem na kawałki banana, które włożyłem do wysokiego pojemnika. Obrałem owoce liczi (nie zapomnijcie o pestce) i dorzuciłem do bananów. Wszystko zalałem szklanką kefiru i dokładnie zmiksowałem blenderem. Przelałem do szklanki. W zasadzie w tych 3 minutach (o których pisałem w metryczce) nie dość, że mieści się przygotowanie koktajlu to jeszcze zjedzenie śniadania 🙂 Smacznego!

baner_eboka

koktajl_bananowy_z_liczi_1

koktajl_bananowy_z_liczi_2

Zobacz podobne przepisy:

Komentarze

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273